La Sportiva Ultra Raptor II GTX er en oppdatert versjon av La Sportivas ikoniske Ultra Raptor, og er en tursko spesialdesignet for å gi maksimal komfort og stabilitet over lange avstander i teknisk terreng, uansett vær . Ultra Raptor II er utstyrt med en GORE-TEX® Extended Comfort-membran som holder føttene tørre og godt ventilerte, noe som gjør den ideell for både vinterløpstrening og fjellturer i utfordrende miljøer. Med sin vanntette og pustende konstruksjon sørger Ultra Raptor II GTX for at svette fjernes samtidig som vannet holdes ute, slik at du kan fokusere på å prestere, uansett vær.
La Sportiva Ultra Raptor II er spesialbygd for å møte kravene til langdistanseturer og terrengløping, med en stabiliserende hælkonstruksjon som gir deg perfekt kontroll under sidebevegelser. Det innovative snøresystemet er integrert med overdelen via interne elastiske løkker og forsterkede nettingpaneler, som gir en jevn fordeling av blondespenningen og en omsluttende passform som gir overlegen komfort for lange timer på farten.
Ultra Raptor II GTX er perfekt for alle typer terreng med sin robuste FriXion® White yttersåle som har aggressive ører for bedre nedbremsing, så enten du takler tekniske stier, gjørmete stier eller snødekte stier, er denne fotturen sko ditt perfekte valg for både komfort og sikkerhet på langdistanseeventyr.
Spesifikasjoner:
- Membran: Vanntett og pustende GORE-TEX® Extended Comfort
- Hæl: Stabiliserende hælkonstruksjon for økt kontroll under sidebevegelser
- Yttersåle: FriXion® White med Trail Bite Heel for bedre bremseevne i nedoverbakker
- Snøring: Integrert snøringssystem for jevn spenningsfordeling og perfekt passform
- Versjoner: Også tilgjengelig i WIDE FIT for turentusiaster med bredere føtter
- Bruk: Ideell for langdistanseturer og terrengløp hele året, selv under vinterforhold